Okulary sportowe wymagają specjalnych soczewek ze względu na specyficzną zakrzywioną konstrukcję oprawy (okulary specjalnie zachodzą aż na skroń, by chronić oczy przed wiatrem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi). Dlatego też zestawienie zwykłych soczewek z wygiętą oprawą sportową jest niemożliwe ze względu na pojawiające się aberracje obrazu, które powodują bardzo niekomfortowe i zniekształcone widzenie.

W naszej ofercie znajdują się specjalistyczne soczewki dla sportowców, które mogą nosić zarówno osoby nieposiadające wady wzroku, ale chcące chronić oczy podczas aktywności fizycznej, ale również soczewki przeciwsłoneczne z odpowiednią korekcją i soczewki progresywne, również z opcją przeciwsłoneczną czy fotochromu Transitions.

Dodatkowo soczewki dla sportowców są wykonane ze specjalnych materiałów gwarantujących niezwykłą elastyczność, wytrzymałość i przejrzystość. Najpopularniejszym materiałem jest trivex. Na początku był stosowany w przemyśle militarnym i kosmicznym, jednak ze względu na swoje doskonałe właściwości został zaadaptowany także w sektorze optycznym.

zakladka_-oferta_dla-sportowcow