Trendy okularowe 2021. Oprawy damskie

Rok 2021 to rok wielkich powrotów w modzie okularowej i wyraźnych inspiracji ubiegłymi dekadami. Jeżeli pytacie się nas, jaki styl dominować będzie w nadchodzącym roku, odpowiadamy – eklektyczny. Bo projektanci mody okularowej nawiązują zarówno do lat 70., prezentując modele oversize, ale też i nie stronią coraz częściej od stylistyki lat 90., która obecnie jest bardzo w trendach.

W damskich kolekcjach okularowych nadal niepodzielnie rządzi oversize. Fanki tego stylu mogą wybierać wśród dużych i metalowych kółek (które w swojej ofercie mają marki tj. Ray-Ban, JOOP!, Dolce&Gabbana, Furla czy Sandro), ale też (i to jest hitem ostatnich miesięcy) wśród kształtów budowanych na bazie kwadratu czy też sześciokąta. Kolor? Oczywiście klasyczne żółte złoto i zdobywający coraz więcej wielbicielek odcień rose gold. Dla osób poszukujących prawdziwie ekstrawaganckich okularów proponujemy proste w formie, ale za to masywne okulary oversize w stylu lat 70. To obecnie hit. Warunkiem jednak jest stonowany kolor, który równoważny mocną formę. Takie oprawy ma w swojej kolekcji np. francuska marka Maje czerpiąca z trendów paryskiej bohemy lat 70.

Kolejnym wielkim powrotem w 2021 roku będzie stylistyka lat 90., czyli węższe oprawy z grubszymi zausznikami i dużym logo. Logomania to trend, który opanował włoskie domy mody. Na zausznikach zobaczymy charakterystyczne F u Furli, DG u Dolce&Gabbana czy też meduzę u Versace. W tej stylistyce obowiązkowe połączenie to czerń oprawy i złoty grawerunek.

Najmodniejsze kolory 2021 w modzie okularowej to jak zawsze nieśmiertelna czerń, szylkret i pudrowe róże oraz oprawy pół i całkowicie transparentne. Zawsze modna czerń, której jesteśmy fanami, w 2021 roku będzie występowała w klasycznym połączeniu ze złotem, np. u Versace, Dolce&Gabbana, Tousa, Furli czy Teda Bakera.

Szylkret, który mocno przywodzi na myśl styl retro, to propozycja dla fanek lat 70. Odcień bardziej bursztynowy znajdziecie na okrąglakach Sandro i Jaguara, a nieco ciemniejszy na klasycznych kształtach u Caroliny Herrery, Furli czy Tousa.

Ostatni trend kolorystyczny, czyli oprawy transparentne i półtransparentne, jest z nami od kilku lat i wydaje się, że jeszcze długo nas nie opuści. Klasyczne „czyste” transparenty to domena opraw Ray-Ban (styl klasyczny i retro). Obecnie jednak najmodniejsze są półtransparenty z kolorem pudrowego różu lub w odcieniu zgaszonej brzoskwini. Do wyboru mamy fakturę świecącą (np. w kolekcji Maje, Sandro, United Colors of Benetton) i matową (JOOP!, Versace). Naszym faworytem jest ostatnie połączenie, czyli półtransprentny pudrowy róż w macie – delikatne i eleganckie, ale na czasie.

Okulary to moda, ale nie można zapominać, że to nie trendy okularowe decydują o tym, czy dobrze wyglądamy w okularach, lecz fachowy dobór oprawy do wielkości i budowy twarzy oraz oczywiście, co najważniejsze, właściwy wybór oprawy do korekcji okularowej. Tylko oprawa spełniająca takie założenia sprawi, że będziemy się w niej dobrze czuć, a przede wszystkim dobrze widzieć.

Bohdan Boruszewski

logo_optyka_dzierzoniow_biale_404x120px

ul. Piastowska 1A
58-200 Dzierżoniów

tel. 74 832 33 21
tel. 74 832 30 73
rejestracja okulistyczna: 74 815 54 64

boruszewska@cechoptykow.pl

Copyright 2019 © All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.

pl_PLPolish